Tisková zpráva

2. června 2021

11. ročník MCC Kros Štiřín o poháry nejlepších atletů světa T. Dvořáka,
R. Šebrleho, J. Ptáčníkové, D. Rosolové, J. S. Helceleta, J. Kudličky, P. Masláka

# rokproapolinare

Pomalu se stává tradicí, že se Štiřínský kros se běhá jen on-line. Doufáme, že tato tradice nebude pokračovat a my se všichni vrátíme do krásné přírody a závody si společně užijeme. Tento rok opravdu bereme jako poslední virtuální běžeckou akci, a proto budeme běhat rovnou celý rok
# rokproapolinare. 

Každý závodník, závodnice či celá rodina si stejně jako v loňském roce,  může odběhnout, projít, odjet na kole či jiným tělem poháněným dopravním prostředkem svůj vlastní závod. Nezáleží na čase, vzdálenosti, ani sportovní formě.

Do 31. 5. 2022  je možné pravidelně posílat dobrovolné „startovné” na transparentní účet Nadačního fondu Vita et Futura, a jako každý rok pomoci předčasně narozeným dětem v porodnici „U Apolináře“ 1. LF a VFN v Praze.

Svou účast běžci, běžkyně všech věkových kategorií či celé rodiny mohou pomocí tratí a fotografií sdílet na sociálních sítích pod #rokproapolinare.

Závod se koná pod záštitou Ing. Pavla Čermáka, starosty obce Kamenice, v jejímž katastru se krásný běžecký areál nachází.

Naším cílem je vybrat 1 000 000 korun, abychom mohli pořídit pro maminky a jejich nedonošená miminka šokový pasterizátor mateřského mléka.

 

Číslo transparentního účtu Vita et Futura: 2061621088/5500

Kontakt pro média:

Web: www.kros-stirin.cz
Instagram: mcc_krosstirin
Facebook: Kros – Štiřín
Email: info.mcc.kros@gmail.com

 

 

 


15. května 2020

10. ročník MCC Kros Štiřín o poháry nejlepších atletů světa T. Dvořáka,
R. Šebrleho, J. Ptáčníkové, D. Rosolové, J. S. Helceleta, J. Kudličky, P. Masláka

Kvůli COVID-19 netradičně, ale přece…

Již tradiční přespolní závod s charitativním podtextem  se 16. května 2020 měl běžet po desáté. Avšak pandemie a riziko COVID-19 přinutila organizátory přenést závod do virtuální podoby. Tak vznikla “květnová výzva”.

Každý závodník si může odběhnout svůj vlastní závod. Letos však nezáleží na čase, vzdálenosti, ani sportovní formě. Do konce měsíce května je možné zaslat dobrovolné “startovné” na transparentní účet Nadačního fondu Vita et Futura, a tím jako každý rok pomoci předčasně narozeným dětem v porodnici „U Apolináře“ 1. LF a VFN v Praze.

Svou účast běžci či celé rodiny mohou pomocí fotografie na sociálních sítích sdílet pod #kvetenproapolinare .

Závod se koná pod záštitou Ing. Pavla Čermáka, starosty obce Kamenice, v jejímž katastru se krásný běžecký areál nachází.

Již 10 let se setkávají běžci všech věkových kategorií, aby svým během podpořili sami sebe, ty nejmladší přilákali k pohybu a zároveň přispěli „miminkům do dlaně“ v prvních dnech jejich života.

Loňského 9. ročníku MCC Kros Štiřín se zúčastnilo bezmála 500 závodníků. Závodníky přišlo povzbudit a bohulibou myšlenku podpořit více jak 2 500 návštěvníků.

Hygienicko-epidemiologická situace není organizátorům ani závodníkům letos vůbec nakloněna, přesto chceme zájem o tuto sportovní akci a dnes již tradici s charitativním podtextem zachovat.

Číslo transparentního účtu Vita et Futura: 2061621088/5500

Kontakt pro média:

Web: www.kros-stirin.cz
Instagram: mcc_krosstirin
Facebook: Kros – Štiřín
Email: info.mcc.kros@gmail.com


9. ročník MCC Kros Štiřín o poháry nejlepších atletů světa T. Dvořáka, B. Špotákové a R. Šebrleho

Pod záštitou Ing. Pavla Čermáka, starosty obce Kamenice

9. ročník MCC Kros Štiřín byl nejúspěšnějším ročníkem běhu, jak v počtu závodníků, tak i v počtu návštěvníků. Závod dokončilo 362 závodníků z celkových 373 a v areálu se prostřídalo více jak 2 500 návštěvníků.

Počasí tomuto charitativnímu běhu letos opět přálo a návštěvníci si tak užili krásný aktivní sobotní den, a navíc pomohli dobré věci. V rámci akce se letos pro předčasně narozené děti v neonatologickém centru nemocnice U Apolináře, vybrala rekordní částka 81 500 Kč.

 

Závodilo se o:

poháry našich olympioniků

první tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaile a věcné ceny

všichni účastníci závodu obdrželi diplom

všichni účastníci obdrželi drobné dárky

Celým programem závodního dne Vás provázeli:

Kateřina Nekolná a Petr Svěcený

Celý výtěžek ze startovného a sbírky na místě závodu, který činil 81 500 Kč, věnujeme Centru péče o předčasně narozené děti  v porodnici „U Apolináře“.

Děkujeme všem sportovcům, malým i velkým a těšíme se na setkání i v příštím roce na 10. ročníku MCC Kros Štiřín.