Program, registrace a instrukce 18. května 2019

Registrace uzavřena – možnost registrace přímo v den závodu v areálu závodů.

 

Pokyny k závodům 18.5.2019 (sobota):

Registrace:

Registrační místa budou otevřena od 9:00 hod po celou dobu průběhu závodu.

Všechna otevřená registrační místa budou přijímat průběžné registrace do všech závodů dne.

Registrací musí projít každý závodník, tedy i ten, kdo se registroval na našich stránkách. Dle zadaných informací zde obdrží startovní čip a uvítací balíček oproti uvedeným kontaktům.

Dohlášky:

Dohlášky na místě jsou možné. K registraci na místě je potřeba uvést pro správné zařazení – pohlaví, věk, tel, mailovou adresu.

Start a měření závodů:

První závod bude odstartován v 10:00 hodin. Registrace pro tento start bude ukončena 10 minut před samotným závodem!!

Na každý další závod jsou registrovaní závodníci povinni dostavit se 10 minut před startem kategorie. Veškeré dětské závody mají shromaždiště v prostoru vedle registračních míst a děti (kromě běhu na 50 a 100 m) budou odváděni do startu BEZ DOPROVODU RODIČŮ.

Závodníci bez čipu nebudou v cíli měřeni. Čip obdrží závodníci po registraci v centru závodu. Tyto čipy budou odebírány bezprostředně po ukončení závodu v prostoru doběhu za cílem.

Parkování, příjezd:

Pro potřeby závodu je opět vytyčeno parkoviště na louce mezi domy v obci Štiřín vedle centra závodu.

Pro příjezdy z D1 (sjezd Velké Popovice, Směr Kamenice) na pravé straně silnice za cedulí Štiřín.

Pro příjezdy po „Staré Benešovské“ silnici (odbočka v obci Želivec, směr D1 Brno, Štiřín) na levé straně ca 100m. za budovou Štiřínského zámku.

POZOR! V obci probíhá současně další akce „Rozkvetlý Štiřín“. Prosíme o toleranci. Abychom se vyhnuli situaci, kdy nám účastníci této akce obsadí parkoviště, jsme nuceni vybírat parkovné ve výši 50,- Kč. Prosíme, připravte si drobné k uhrazení parkování.

Vzdálenosti:

Z Parkoviště do centra závodů – cca 200m.

Závodní prostor:

Z centra závodu jsou vytyčeny závodní trasy. Prosíme, respektujte probíhající závody a nevstupujte v době odstartovaných závodů do prostoru závodiště.

Omezení běžecké obuvi a popis terénu:

Žádné. Závody probíhají na louce, která bude v období závodu posekaná, neupravená. Běžné terénní nerovnosti, včetně přeběhu přírodních překážek jsou pro krosový závod žádoucí.

Občerstvení v cíli:

Závodníci obdrží v cíli vodu a energetickou tyčinku od Bonavity.

Občerstvení v centru:

Stejně jako v minulých letech, budete si moci i letos v centru závodů zakoupit nápoje, drobné občerstvení (grilované maso a klobásky, sladkosti).

Upozornění:

V sobotu 18.5. bude v okolních obcích probíhat souběžný program. V obcích Kamenice a Velké Popovice jsou trhy na náměstí a u pivovaru (zde je možné absolvovat i prohlídku pivovaru s výkladem), v obci Štiřín akce „Rozkvetlý Štiřín“ včetně prohlídek s výkladem pana Václava Větvičky.

Mezi obcemi bude pendlovat mikrobus, který mohou zdarma využít i účastníci Krosu-Štiřín.

Upozornění: Platí….čím horší počasí, tím lepší kros..

Minulé ročníky byly důkazem, že dětem se v bahně moc hezky sportuje…

Ale pro všechny případy se budou hodit: